Założyliśmy ostatni trawnik z rolki w tym roku!

admin
0 Komentarzy
17-12-2021
Założyliśmy ostatni trawnik z rolki w tym roku!

Czym jest trawnik z rolki?

Trawnik z rolki to naturalna trawa, która została wyhodowana i odpowiednio przygotowana do wycinki i transportu. Dostarczana jest do ogrodów w rolkach, skąd też wzięła się jej nazwa. Następnie rolki te są rozwijane i układane na ziemi w taki sposób, żeby trawa mogła się ukorzenić.

Trawnik z rolki trzeba ułożyć dość szybko, gdyż nie może być on przechowywany dłużej niż 2 dni. Jego rozkładanie jest raczej proste, ale trzeba zrobić to dokładnie i umiejętnie. Dzięki temu mamy pewność, że trawa przyjmie się w ogrodzie, dobrze się ukorzeni i będzie zdrowa.


Dlaczego inwestor wybrał trawnik z rolki?

Na etapie końcowych prac w ogrodzie mamy dwie opcje – wysiew tradycyjnego trawnika lub założenie trawnika z rolki. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, jednak nasz inwestor zdecydował się na trawę z rolki.
Trawa z rolki to szybka i efektowna metoda. Trawnik doskonale się prezentuje zaraz po jego założeniu. W przypadku tradycyjnego siewu trzeba by było czekać kilka tygodni na to, aż trawa wykiełkuje i się zagęści. Poza tym, wysiew trawnika nie jest możliwy o tej porze roku – temperatury są zdecydowanie zbyt niskie.
Trawnik z rolki wykazuje się także dużą odpornością na warunki atmosferyczne, takie jak intensywne opady deszczu. W przeciwieństwie do wysianych ziarenek trawy, które podczas deszczu są wypłukiwane. Poza tym trawa z rolki nie jest zagrożona szkodliwą działalnością ptaków szukających dla siebie pożywienia.

Dalsze kroki po założeniu trawnika z rolki, czyli jak go pielęgnować

Mimo, że trawnik z rolki zaraz po rozłożeniu świetnie się prezentuje, to nadal jest dość delikatny. Wynika to z tego, że trawa musi najpierw się ukorzenić, co może zająć od dwóch do trzech tygodni w zależności od pory roku. W tym czasie najlepiej unikać chodzenia po trawniku i jego intensywnego użytkowania. Dzięki temu nie uszkodzimy trawy.

Pielęgnowanie trawnika z rolki przebiega dokładnie tak samo, jak tradycyjnego trawnika z siewu. Pierwsze koszenie trawy należy wykonać, gdy osiągnie ona wysokość około 8 cm. Później koszenie powinno być wykonywane regularnie, przynajmniej raz w tygodniu (w zależności od pory roku i tempa wzrostu trawy).

Należy także pamiętać o regularnym podlewaniu trawnika. Ilość wody i częstotliwość podlewania trzeba dopasować do panujących warunków atmosferycznych. Im wyższe temperatury, tym więcej wody będzie potrzebować trawa, by pozostała gęsta, świeża i zielona.


Ostatni trawnik z rolki w tym roku – zakończenie sezonu

Wraz z rozłożeniem ostatniej rolki trawnika zakończyliśmy prace na ten rok. Jesteśmy zadowoleni z efektu, który udało nam się osiągnąć. Na zdjęciach z drona doskonale widać, jak wygląda ogród przed i po założeniu trawnika. Efekt jest natychmiastowy, co niezwykle cieszy i daje dużą satysfakcję. Teraz pozostaje już tylko czekać, aż trawa się zagęści i urośnie na wiosnę.

My już nie możemy się doczekać :)


uploads/images/blog/trawnik-z-rolki-podsumowanie-sezonu/dji0088.JPG
uploads/images/blog/trawnik-z-rolki-podsumowanie-sezonu/dji0109-1.JPG
uploads/images/blog/trawnik-z-rolki-podsumowanie-sezonu/dji0116.JPG
uploads/images/blog/trawnik-z-rolki-podsumowanie-sezonu/dji0118.JPG
0/5
Ilość ocen:
5 0
4 0
3 0
2 0
1 0
Dodaj opinię
Kategorie
Komunikaty