Czas wykonania projektu ogrodu uzależniony będzie od ilości i rodzaju zaplanowanych prac projektowych. Do prac projektowych zalicza się wykonanie projektu kostki, nawodnienia czy ukształtowania terenu. Istotne są również elementy małej architektury, czyli altany, huśtawki, place zabaw, grille czy pergole.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i zakładaniu ogrodów. Wykonaliśmy już wiele projektów i zrealizowaliśmy bardzo dużo pięknych i funkcjonalnych ogrodów. Nasze projekty możesz obejrzeć w zakładce Portfolio.
W pierwszej kolejności spotykamy się z klientem, żeby dokładnie obejrzeć teren. Architekt Krajobrazu wykonuje szkic działki, który zawiera wszystkie istotne wymiary. Następnie ustalamy potrzeby naszych klientów, jakie są ich ulubione rośliny czy kolory i kształty oraz jakie strefy funkcjonalne powinien zawierać ogród. Po ustaleniu szczegółów przechodzimy do wykonania projektu koncepcyjnego, który zawiera podział na strefy oraz propozycje kwiatów, drzew i krzewów. Po akceptacji projektu przygotowujemy spis roślin i wykonujemy rysunki techniczne.
Cena projektu ogrodu zależy przede wszystkim od rodzaju i ilości wykonywanych prac projektowych, do których zaliczamy projektowanie kostki, oświetlenia, nawodnienia i małej architektury (elementy takie jak ławki, altany, grille czy pergole). Cena uzależniona jest również od rodzaju i wielkości terenu – tego czy jest on prosty, czy spadzisty. Im więcej elementów projektowych, tym wyższa cena projektu.
Zawsze przed przystąpieniem do wykonania projektu ogrodu Architekt Krajobrazu musi dokładnie obejrzeć teren i wykonać wszystkie niezbędne pomiary, aby stworzyć szkic działki. Spotkanie z klientem jest bardzo istotne, gdyż daje nam możliwość poznania jego pasji i zainteresowań oraz ulubionych roślin, kolorów czy kształtów. Wszystkie te elementy są niezbędne do stworzenia projektu ogrodu, który będzie dla Ciebie funkcjonalny i będzie pasował do Ciebie i Twojego otoczenia.
W skład projektu ogrodu wchodzi projekt kostki, nawodnienia, ukształtowania terenu i małej architektury. Przygotowujemy również podział ogrodu na strefy oraz planujemy rozmieszczenie poszczególnych kwiatów, drzew i krzewów. Wykonujemy wizualizację ogrodu, a także możemy stworzyć dla Ciebie specjalną animację, tzw. Wirtualny spacer. Wszelką dokumentację przekazujemy w formie papierowej lub elektronicznej w zależności od Twoich preferencji.
Aby wykonać projekt ogrodu, musimy dokładnie obejrzeć teren – przeanalizować jego ukształtowanie, a następnie stworzyć szkic działki. Uwzględniamy również stałe elementy, które muszą pozostać oraz walory artystyczne krajobrazu. Chcemy również poznać Twoje pomysły, ulubione rośliny, kolory i kształty, żeby jak najlepiej dopasować ogród do Twoich potrzeb.
Usługę projektowania i zakładania ogrodu wykonujemy kompleksowo – od projektu ogrodu po jego realizację. Zaprojektujemy i wykonamy wszystkie elementy niezbędne do stworzenia pięknej i funkcjonalnej przestrzeni dopasowanej do Twoich potrzeb. Możemy również wykonać sam projekt ogrodu – wtedy wszystkim zajmuje się Architekt Krajobrazu. Wykona on odpowiedni szkic działki, uwzględni stałe elementy oraz walory artystyczne terenu.
Projekt ogrodu zawiera projekt kostki, nawodnienia i ukształtowania terenu. Planujemy również małą architekturę, czyli różnego typu altany, huśtawki czy place zabaw. W projekcie uwzględnimy także podział ogrodu na strefy oraz umieścimy wstępnie dobrane materiały, czyli propozycje kwiatów, drzew i krzewów.
System nawadniania to najlepszy sposób na to, by trawnik i rośliny były piękne i soczyście zielone przez cały sezon, niezależnie od warunków atmosferycznych. System jest zaprogramowany tak, by automatycznie dostarczał roślinom optymalną ilość wody, dostosowaną do pogody. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko swój czas, ale również wodę.
Automatyczny system nawadniania ma imitować naturalne opady deszczu, dzięki czemu nie uszkadza on delikatnych liści czy kwiatów. Jest on tak zaprogramowany, by dostarczał roślinom odpowiednią dla nich ilość wody. Dzięki czujnikom deszczowym i wilgotności, system może dostosowywać podlewanie do aktualnej pogody i wilgotności gleby. Możliwe jest również zaprogramowanie systemu na różne pory dnia i nocy oraz dni tygodnia.
Firma GARDENA ma gruntowną pozycję na rynku. Posiadamy duże doświadczenie w zakładaniu systemów nawadniania tej marki i wiemy, że możemy jej zaufać. System ten działa sprawnie i spełnia oczekiwania naszych klientów.
Podlewanie trawnika można zaprogramować według własnych potrzeb. Może ono odbywać się zarówno rano, jak i wieczorem w zależności od preferencji. Najważniejsze jest, by trawa podlewana była regularnie i równomiernie, a ilość wody dostosowana była do panujących warunków atmosferycznych. Możliwe również jest podlewanie trawnika w nocy, kiedy sieć wodociągowa jest mniej obciążona, a woda paruje wolniej.
System nawadniania nie jest uruchamiany wtedy, gdy pada deszcz. Zraszacze wyposażone są w jeden z czujników - deszczowy lub wilgotności, dzięki czemu system wie, że pada deszcz lub gleba jest wilgotna, a podlewanie nie jest potrzebne. Czujnik wilgotności wyłączy podlewanie, gdy wykryje wilgotność gleby, a czujnik deszczowy wtedy, gdy wykryje deszcz, niezależnie od wilgotności ziemi.
System nawadniania należy odpowiednio przygotować przed zimą i pierwszymi przymrozkami. W tym celu trzeba wykonać serwis nawodnienia i usunąć całą wodę. Żeby mieć pewność, że woda została całkowicie usunięta, należy do tego celu wykorzystać sprężone powietrze.
Oprócz projektowania i zakładania systemów nawadniania, zajmujemy się również ich serwisem. Przygotowujemy system na zimę oraz przed rozpoczęciem sezonu podlewania. Pierwszy serwis nawadniania wykonujemy BEZPŁATNIE.
Do podlewania trawnika stosujemy zraszacze wynurzalne. Oznacza to, że wynurzają się one tylko wtedy, gdy podlewają trawę. W pozostałym czasie są one schowane i ustawione równo z trawnikiem, a więc nie przeszkadzają przy koszeniu oraz nie wpływają negatywnie na wygląd ogrodu.
Podlewanie trawnika można uruchomić zdalnie, jeśli posiadamy odpowiedni sterownik. Wystarczy wtedy zainstalować dedykowaną aplikację na swoim smartfonie. Przed zamówieniem czy montażem należy zwrócić uwagę, czy dany sterownik jest zdalny.
Wybór sterownika uzależniony jest od ogrodu oraz indywidualnych potrzeb klienta. Wyróżniamy sterowniki naziemne i podziemne. Sterowniki naziemne instalowane są bezpośrednio na kranie. W systemie podziemnym wszystkie elementy schowane są pod ziemią i możliwe jest podlewanie różnych obszarów w zaprogramowanym czasie.
Puszki poboru wody to dodatkowe przyłączenia, w których znajduje się woda. Wystarczy podpiąć do nich węża ogrodowego i możliwe będzie korzystanie z wody w danym miejscu ogrodu. Mogą one także stanowić alternatywę dla systemu nawadniania, gdy odpowiednio rozproszy się je po całym ogrodzie. Trzeba wtedy podlewać ręcznie, ale bez konieczności rozwijania długiego węża przez całą działkę. Wystarczy wtedy tylko kilka metrów kabla do wody.
Czujniki wilgotności i deszczowy zapewniają różny sposób wyłączania systemu podlewania, kiedy pada deszcz. Czujnik wilgotności mierzy poziom wilgoci w glebie, a więc wyłączy podlewanie dopiero wtedy, gdy ziemia będzie wystarczająco mokra, żeby czujnik to wykrył. Czujnik deszczowy natomiast wyłączy podlewanie, kiedy wykryje, że pada deszcz. Jednak, kiedy przestanie padać, może on włączyć nawadnianie, niezależnie od poziomu wilgotności gleby. Trzeba więc zastanowić się, który sposób wyłączania podlewania lepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie.
W pierwszej kolejności należy wykonać pomiary działki, które pozwolą ocenić jej powierzchnię. W zależności od zaplanowanych prac, konieczne może być usunięcie lub dowiezienie ziemi, żeby teren odpowiednio wyrównać lub utworzyć różnego typu skarpy czy pagórki. Ostatnim etapem prac jest zagęszczenie nasypanej ziemi lub gruntu.
Żeby dobrze wyrównać teren i mieć pewność, że woda deszczowa będzie odpowiednio odprowadzana należy przeprowadzić pomiary działki, które pozwolą ustalić, jak wygląda jej powierzchnia. Do wyrównania terenu konieczne jest użycie specjalistycznego sprzętu, dlatego to zadanie najlepiej zlecić specjalistom.
Nadmiar ziemi po niwelacji należy wywieźć z działki w odpowiednie miejsce. Posiadamy własny sprzęt do transportu materiałów, więc możemy zrobić to za Ciebie.
Poziom terenu powinien być tak dobrany, by woda deszczowa była odprowadzana w przeznaczone do tego miejsce, a w ogrodzie nie tworzyły się kałuże. Nadmiar wody opadowej może być niebezpieczny dla fundamentów domu i prowadzić do ich zniszczenia.
Niwelacja terenu nie wymaga pozwolenia na budowę, jeśli celem jest tylko wyrównanie terenu, a nie dalsze prowadzenie prac budowlanych.
Koszt niwelacji terenu zależy od wielkości działki i rodzaju prac do wykonania.
Samodzielna niwelacja terenu wokół domu jest możliwa, jeśli nasza działka jest stosunkowo mała i wszelkie prace jesteśmy w stanie wykonać ręcznie łopatą. Będzie to jednak wymagało bardzo dużo pracy. Niwelacja terenu wiąże się z użyciem specjalistycznego sprzętu – niwelatorów, które pokażą, jakie jest ukształtowanie działki. Bez tego nie można dobrze ocenić, jakie są spadki i gdzie będzie spływać lub gromadzić się woda opadowa. Niwelację terenu lepiej zlecić profesjonalnej firmie, gdyż niedoświadczona osoba może popełnić wiele błędów, które później trudno będzie naprawić.
Tak, dowozimy ziemię, jeśli zachodzi taka potrzeba.
Tak, wykonujemy utwardzanie terenu. Posiadamy do tego odpowiedni sprzęt.
Do zagęszczenia usypanej ziemi konieczne jest zastosowanie specjalistycznego sprzętu. Do zagęszczania stosujemy stopę wibracyjną, walec okołkowany 1400 kg oraz zagęszczarki (500, 250, 100 kg). Wybór użytego sprzętu zależy od sytuacji i potrzeb klienta.
Posiadamy odpowiedni sprzęt i wiedzę do przeprowadzenia niwelacji terenu, a więc obecność geodety nie jest konieczna. Jego usługi będą jednak przydatne, jeśli potrzebujemy mapę wysokościową działki lub po niwelacji terenu będą prowadzone prace budowlane.
Niwelacja terenu wiąże się z przekopywaniem ziemi za pomocą koparek. Należy więc zwrócić uwagę na rury, kable czy przewody, które zostały wcześniej wkopane. Trzeba uważać, żeby ich nie uszkodzić podczas wykonywania prac. Bardzo ważne jest również to, by tak ukształtować teren, żeby woda opadowa nie zalegała na działce.
Obie metody zakładania trawnika mają swoje wady i zalety. Trawnik z rolki daje szybkie efekty, jest gotowy od razu po założeniu. Jednak jest on droższy od trawy z siewu. Wadą trawnika z siewu jest to, że trzeba czekać kilka tygodni, aż wykiełkuje i się zagęści. W tym czasie ziarna są narażone na wypłukiwanie przez deszcz oraz na szkodliwą działalność ptaków.
Trawę najlepiej wysiewać w okresie kwietnia/maja oraz września/października – wtedy panują najlepsze warunki do szybkiego wzrostu trawy. W lecie również można wysiewać trawę, jednak musimy często ją podlewać, do czego doskonale nadaje się wcześniej zainstalowany system nawadniania.
Zakładanie trawnika z rolki jest dość prostym procesem. Rolki trzeba rozłożyć na odpowiednio przygotowanej ziemi, pamiętając o tym, żeby kolejne płaty zacząć układać dalej niż wcześniejsze – powinny się zazębiać. Po rozłożeniu, poszczególne fragmenty należy dobrze przycisnąć do gleby, żeby mieć pewność, że trawa się ukorzeni.
Trawnik powinno podlewać się regularnie i równomiernie, żeby był piękny i soczyście zielony przez cały sezon. Ilość wody należy dostosować do aktualnych warunków pogodowych. Najlepsze podlewanie zapewniają odpowiednio zaprogramowane automatyczne systemy nawadniania, które pozwalają oszczędzić dużo czasu i wody.
W pierwszych tygodniach od rozłożenia trawy z rolki nie zalecamy nawożenia. Korzenie trawy są zbyt delikatne i nawóz mógłby je wypalić. Pierwsze nawożenie zalecamy dopiero po ok. 5 tygodniach.
Trawę powinno kosić się przynajmniej raz w tygodniu w zależności od tempa jej wzrostu. Jeśli jednak posiadamy automatyczny robot koszący, np. Husqvarna Automower, to trawa będzie koszona codziennie, żeby utrzymać jej odpowiednią wysokość.
Częstotliwość podlewania trawnika zależy od panujących warunków atmosferycznych. Jeżeli jest upał i susza, trawę należy podlewać częściej i więcej niż wtedy, gdy pada deszcz.
Zaleca się, by wysokość trawy nie była niższa niż 4 cm.
Tak, można samodzielnie rozłożyć trawę z rolki. Jest to stosunkowo prosty proces. Jeśli jednak chcemy mieć pewność, że trawa się przyjmie, to lepiej zlecić to zadanie fachowcom.
Trawę z rolki można kupić w wielu sklepach, także internetowych. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że zakupiony trawnik będzie dobrej jakości, to możemy zamówić rolki za Ciebie w sprawdzonym miejscu i założyć trawnik dopasowany do Twojego ogrodu.
Trawnik należy regularnie kosić (przynajmniej raz w tygodniu) oraz podlewać. Podlewanie jest szczególnie ważne w okresie suszy i upałów. Żeby trawnik był gęsty i zielony, dobrze jest również odpowiednio go nawozić. Przydatnymi zabiegami są także wertykulacja i aeracja, które pobudzają trawę do krzewienia się.
Tak, wykonywaliśmy już projekt ogrodu w Bochni. Zajrzyj do naszego Portfolio i zobacz efekty naszej pracy.
Do wykonania projektu ogrodu konieczne jest wykonanie szkicu działki oraz analiza ukształtowania terenu. Trzeba uwzględnić stałe elementy ogrodu, czyli te, które mają w nim pozostać oraz walory artystyczne krajobrazu. Jeżeli posiadasz mapy do celów projektowych, mapy wysokościowe czy rzuty elewacji, to mogą one również okazać się pomocne. Istotne są również Twoje pomysły oraz ulubione kwiaty, kolory i kształty, żeby ogród spełniał Twoje oczekiwania.
Każdy projekt, który tworzymy jest indywidualny. Podczas pierwszego spotkania ustalamy, jakie są Twoje ulubione rośliny, kolory i kształty. Chętnie wysłuchamy Twoich pomysłów, ponieważ chcemy, żeby ogród Ci się podobał oraz był dla Ciebie funkcjonalny.
Cena projektu ogrodu zależy od rodzaju i ilości wykonywanych prac projektowych. Im więcej prac, tym wyższa cena projektu. Do prac projektowych zaliczamy projektowanie kostki, oświetlenia, małej architektury i nawodnienia.
Tak, możesz u nas zamówić wykonanie tylko projektu bez jego realizacji. Wszystkim wtedy zajmie się wyspecjalizowany Architekt Krajobrazu.
Zajmujemy się projektowaniem małej architektury, a więc możemy wykonać projekt altanki oraz innych elementów, takich jak ławki, grille, huśtawki czy pergole.
Tak, zajmujemy się również projektowaniem ogrodzeń. Zajrzyj do naszego Portfolio i zobacz nasze realizacje.
Tak, projektujemy kostki brukowe. Różnego rodzaju chodniki i ścieżki to ważne elementy każdego ogrodu, które umożliwiają łatwe poruszanie się po zaprojektowanych strefach.
Tak, możemy wykonać również projekt oświetlenia w ogrodzie. Dzięki niemu Twój ogród będzie prezentował się wyjątkowo o każdej porze dnia i nocy.
Projekt ogrodu zawiera projekt kostki, oświetlenia, ukształtowania terenu, nawodnienia i nawierzchni. Zawiera również projekt małej architektury (altany, huśtawki, place zabaw) oraz podział ogrodu na strefy (np. wypoczynkowe, relaksu czy zabawy) z uwzględnieniem wstępnie dobranych materiałów – nasze propozycje kwiatów, drzew i krzewów.
To, jak długo trwa proces projektowania ogrodu, zależy od ilości zaplanowanych prac oraz od wielkości działki. Proces ten może potrwać nawet około miesiąca.
Możemy wykonać projekt ogrodu zdalnie. Potrzebne nam będą wtedy wszelkie niezbędne informacje, takie jak dokładne wymiary działki i jej usytuowanie, zdjęcia oraz dane wysokościowe. Posiadamy doświadczenie w wykonywaniu projektów ogrodu zdalnie, a więc chętnie podejmiemy się tego zadania.
Po wykonaniu projektu ogrodu otrzymasz od nas pełną dokumentację zawierająca projekty wybranych przez Ciebie elementów, podział ogrodu na strefy oraz plan nasadzeń proponowanych przez nas roślin. Dokumentację możemy dostarczyć w wersji papierowej lub elektronicznej w zależności do Twoich preferencji. Przygotowujemy również wizualizację ogrodu oraz możemy wykonać specjalną animację, tzw. Wirtualny spacer.
Tak, wykonujemy również docieplenia fundamentów i izolacje.
Tak, wszelkie wykonywane prace wyceniamy razem z całym potrzebnym materiałem.
Tak, posiadamy własny sprzęt do wykonywania wykopów. Dzięki temu nasze prace przebiegają szybko i sprawnie, a Ty nie musisz martwić się o sprzęt.
Do odprowadzania wody używamy wysokiej jakości rur firmy KACZMAREK o grubościach ścianki 3.2 mm oraz 4.7 mm. Taka grubość gwarantuje dobrą jakość połączeń i wysoką odporność na ściskanie. Dzięki temu rury będą sprawne przez wiele lat i będą dobrze pełniły swoją funkcję.
Tak, montujemy zbiorniki na wodę deszczową. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale również ekonomiczne. Zebraną wodę deszczową można ponownie wykorzystać, np. w domowej toalecie czy po prostu do podlewania roślin w ogrodzie.
W swojej ofercie posiadamy zarówno zbiorniki betonowe, jak i plastikowe. Ich wybór jest indywidualny i zależy od warunków panujących w danym ogrodzie. Oba zbiorniki mają swoje wady i zalety, które trzeba rozważyć przed podjęciem decyzji. Zbiorniki z tworzywa sztucznego są o wiele lżejsze i mogą okazać się dużo trwalsze.
Tak, jesteśmy legalnie działającą firmą i na naszą usługę możliwe jest wystawienie faktury VAT.
Tak, wypełniamy protokół powykonawczy z opisanymi elementami, jakie wchodzą w jego skład. Tworzymy także dokumentację fotograficzną oraz dołączamy fakturę VAT. Jednak, aby otrzymać dofinansowanie, należy spełnić odpowiednie warunki, które nakłada Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej .
Geokratę układa się na odpowiednio przygotowanym podłożu. Poszczególne sekcje łączone są za pomocą specjalnych zatrzasków lub poprzez zgrzewanie punktowe ultradźwiękami. Dzięki temu, wykonany podjazd czy parking jest stabilny i trwały.
Geokrata została specjalnie zaprojektowana po to, by tworzyć z niej parkingi czy podjazdy. Można po niej bezpiecznie jeździć, bez obaw, że uszkodzimy podłoże czy trawnik. Jest to możliwe ze względu na wykorzystanie odpowiedniego materiału – polimeru o wysokiej wytrzymałości mechanicznej oraz zastosowanie struktury plastra miodu, która wzmacnia konstrukcję.
Tak, Geokrata jest ekologiczna. Wykonana jest z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu, a kiedy nie będzie już potrzebna, ona sama również może zostać ponownie przetworzona. Poza tym, w kraty można posiać trawę, dzięki czemu utworzymy teren biologicznie czynny – woda opadowa będzie swobodnie wsiąkać w glebę.
Cena Geokraty zależy od jej wymiarów – od długości, szerokości i wysokości. Dobór rozmiaru zależny jest od zastosowania – czy jest to parking koło domu, czy kratka na skarpę.
Tak, Geokraty nadają się również do umocnienia skarp. Zapewniają one dobrą stabilizację terenu, a same są odporne na różne czynniki atmosferyczne.
W kraty można posiać trawę i cieszyć się pięknym trawnikiem, który będzie doskonale pasować do pozostałych części ogrodu. Nie jest to jednak jedyna opcja. Geokratę można wypełnić również kruszywem czy kamieniami, które mogą stanowić dodatkową ozdobę ogrodu.
Geokrata wykonana jest z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu – polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE). Materiał ten jest odporny na wysokie temperatury, działanie promieniowania UV oraz charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną.
Geokrata może mieć różne wymiary. Różnorodność rozmiarów spowodowana jest dużą ilością możliwych zastosowań kraty. Na parking wokół domu jednorodzinnego będzie potrzebna inna krata, niż na zabezpieczenie przed osuwaniem skarpy.
Geokrata może być zastosowana do utworzenia parkingów i podjazdów, ale także jako umocnienia skarp. Można ją również ułożyć w ogrodzie, w miejscach, gdzie chodzimy najczęściej. Uchronimy w ten sposób trawnik przed zniszczeniem.v
Geokrata wykonana jest z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. Łatwo się ją układa i łączy w większe sekcje. Skutecznie utwardza teren i zabezpiecza go przed osuwaniem czy zapadaniem się. W karty można posiać trawę, dzięki czemu parking czy podjazd będzie wyglądać bardzo naturalnie oraz będzie stanowić teren biologicznie czynny. Jest to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne.
Tak, kosiarkę automatyczną można kupić na raty.
Tak, kosiarka Husqvarna Automower kosi niezależnie od pogody, nawet w deszczu. Wszystkie jej najważniejsze elementy zostały odpowiednio zabezpieczone przed pyłem, ściętą trawą oraz deszczem.
Na rynku dostępnych jest wiele kosiarek automatycznych, dzięki czemu możesz wybrać taką, która dobrze sprawdzi się w Twoim ogrodzie. Aby wybrać odpowiednią kosiarkę, trzeba wziąć pod uwagę wielkość ogrodu, ilość ciasnych zakątków czy występujące zbocza i ich nachylenie.
Wybór kosiarki uzależniony jest w dużej mierze od Twoich potrzeb. Istotna jest wielkość ogrodu oraz to czy jego powierzchnia jest skomplikowana do koszenia. Ważne są również wszelkie zbocza oraz ich nachylenie.
Chętnie pomożemy wybrać Ci, która kosiarka będzie najlepsza do Twojego ogrodu. Weźmiemy pod uwagę wielkość ogrodu oraz jego powierzchnię i stopień jej skomplikowania. Jeśli w Twoim ogrodzie występują różnego typu nachylenia, to doradzimy, która kosiarka poradzi sobie z nimi najlepiej.
Skoszona trawa pozostaje na trawniku, co stanowi dla niego nawóz. Trawa koszona jest codziennie, a więc skoszone resztki są drobne i nie wpływają negatywnie na wygląd trawnika.
Szerokość koszenia jest różna w zależności od danego modelu. Może ona wynosić ok. 20 cm.
Automatyczna kosiarka może kosić przez ok. godzinę. Po tym czasie sama wraca do stacji ładującej, gdzie ładuje się przez ok. godzinę i może wyruszyć do dalszej pracy.
Robot koszący Husqvarna Automower ładuje się przez około godzinę. Sam dojeżdża do stacji ładującej, kiedy poziom baterii jest już niski i również sam wraca do pracy.
Nie, kosiarka automatyczna nie jest hałaśliwa. Jej praca jest zdecydowanie bardziej cicha w porównaniu z tradycyjną kosiarką, dlatego że jest ona akumulatorowa.
Tak, kosiarki Automower mogą pracować również na zboczu dzięki napędowi 4x4.
Nie, robot koszący został zaprojektowany do koszenia niskiej trawy. Jest to możliwe przez to, że wykonuje on swoją pracę codziennie, niezależnie od warunków pogodowych.
Kosiarki montowane przez autoryzowanego dealera lub przez Naszą firmę posiadają specjalny certyfikat antykradzieżowy. Jeśli więc kosiarka zostanie skradziona, to my dostarczymy nową. Zapytaj, czy Ty też możesz otrzymać certyfikat.
Tak, kosiarkę w zimie należy przechowywać w suchym i ciepłym miejscu, żeby uchronić ją przed mrozem. Trzeba ją również oczyścić i wytrzeć do sucha. Stacja ładująca także powinna znajdować się pod dachem.
Nie posiadamy własnej szkółki roślin - zaopatrujemy się w lokalnych firmach, dzięki czemu mamy pewność, że rośliny są przystosowane do danych warunków klimatycznych i glebowych.
Jesteśmy w stanie zapewnić wszystkie rośliny, które są przystosowane do naszego klimatu i będą dobrze rosły w danych warunkach.
Sadziliśmy i przesadzaliśmy drzewa, które miały ok. 7 metrów wysokości. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie posadzić i zorganizować także większe drzewa.
Duże drzewa można sadzić praktycznie przez cały rok. Ograniczenie stanowią warunki pogodowe, które mogą znacznie utrudniać wykonywane prace. Intensywne opady deszczu czy śniegu oraz mróz nie ułatwią wykonania zadania.
Koszt dużego drzewa zależy od jego wieku. Ceny wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Im wyższe drzewo, tym wyższa cena.
Do nawożenia drzew i krzewów można zastosować dwa rodzaje nawozów – sztuczne (chemiczne, mineralne) i naturalne. Nawozy mineralne posiadają pierwiastki niezbędne do prawidłowego wzrostu roślin. Poszczególne nawozy różnią się między sobą zawartością danych pierwiastków, a więc można wybrać taki, który najlepiej sprawdzi się do roślin w naszym ogrodzie. Nawozy naturalne można przygotować samodzielnie, wykorzystując kompost z resztek kuchennych czy ogrodu – obumarłych kwiatów czy liści.
Iglaki to rośliny, które są zielone przez cały rok, a więc stanowią dekorację ogrodu również zimą. W większości przypadków nie gubią one swoich igieł, a więc nie trzeba po nich dodatkowo sprzątać. Pośród iglaków znajdziemy zarówno duże drzewa jak i małe oraz średnie rośliny. Wybór odpowiedniej rośliny będzie zależał od ilości miejsca w ogrodzie, funkcji jaką ma pełnić krzew czy drzewo oraz w dużej mierze od Twojego gustu.
Wybór drzewa liściastego do ogrodu zależy przede wszystkim od ilości miejsca dostępnego w ogrodzie. Drzewa liściaste osiągają dość duże rozmiary, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze konkretnego drzewa oraz miejsca jego posadzenia. Warto wziąć pod uwagę bliskość budynków i innych elementów ogrodu oraz to, jak bardzo dorosłe drzewo zacieni ogród czy zablokuje dopływ światła do wnętrza domu.
Aby formowane drzewa zachowały swój kształt, należy je regularnie przycinać. Jeśli jednak nie masz na to czasu, to możesz skorzystać z naszego serwisu.
Tak, posiadamy szeroki wybór w naszej zaprzyjaźnionej szkółce.
Duże drzewa po posadzeniu można zabezpieczyć stalowymi linkami, które zapewnią im odpowiednią stabilność i ochronią je przed silnymi podmuchami wiatru. Mniejsze drzewa wystarczy palikować kołkami drewnianymi i zabezpieczyć taśmą.
Tak, współpracujemy z osobą, która posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywania wycinki drzew metodą alpinistyczną. Posiadamy własny sprzęt, a więc usługę możemy wykonać kompleksowo - po wycince posprzątamy teren i wywieziemy drewno.
Trawnik od roślin można oddzielić za pomocą krawężników i palisad. W zależności od stylu naszego ogrodu, możemy zdecydować się na palisady i krawężniki z tworzywa sztucznego, drewniane, z kostki brukowej czy kamienne. Ułożenie tych elementów równo z trawnikiem, znacznie ułatwi jego koszenie.
Palisady z tworzywa sztucznego dają najszybszy efekt i są najtańsze. Obrzeża drewniane sprawdzą się natomiast u wszystkich miłośników naturalnych rozwiązań. Jeśli zależy nam na wysokiej wytrzymałości to najlepiej sprawdzą się obrzeża z kostki brukowej i kamienne.
Nie polecamy. O wiele trwalsze i lepsze są obrzeża betonowe i kamienne. Posiadają one dużo wyższą odporność na uszkodzenia mechaniczne, a więc o wiele trudniej je zniszczyć.
Najbardziej trwałe są palisady wykonane z betonu czy kamienia. Charakteryzują się one wysoką wytrzymałością mechaniczną, a więc mamy pewność, że będą pełniły swoją funkcję przez długie lata.
Palisada w ogrodzie oddziela posadzone rośliny od trawnika. Dzięki niej ogród staje się bardziej uporządkowany i łatwiej o niego zadbać. Palisada może również oddzielać inne elementy ogrodu, np. oczka wodne czy stanowić wzmocnienie dla rabat kwiatowych. Pozwoli ona również zestopniować teren.
Obrzeże w ogrodzie służy do oddzielenia trawnika od pozostałych części. Jeśli zostanie ułożone równo z trawnikiem, to znacznie ułatwi jego koszenie. Za pomocą obrzeży można wizualnie oddzielić posadzone rośliny od trawnika czy stworzyć ścieżki i ich wykończenia.
Palisady z tworzywa sztucznego montuje się stosunkowo prosto. Mają one specjalne końcówki, które ułatwiają ich wbicie w ziemię i stabilny montaż. Pozostałe rozwiązania wymagają odpowiedniego przygotowania terenu i układania kostki czy kamienia na zaprawie lub betonie.
Tak, wykonujemy również projekty kostki brukowej. Możemy zaprojektować odpowiednie ścieżki, które doprowadzą Cię do poszczególnych stref ogrodu i ułatwią poruszanie się między nimi.