Eko parking – teren biologicznie czynny

Eko parking – teren biologicznie czynny

Jeśli jesteś miłośnikiem natury, ekologiczne parkingi to idealne rozwiązanie właśnie dla Ciebie.

Eko parking – teren biologicznie czynny

Eko parking to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników naturalnych elementów oraz osób wspierających ekologiczne działania na rzecz środowiska. Świetnie sprawdza się on jako alternatywa dla drogich i topornych kostek brukowych , których układanie jest praco- i czasochłonne. Kraty, wewnątrz których może rosnąć trawa, idealnie wtopią się w tło i nie będą rzucać się w oczy.

Co to jest eko parking?
Ekologiczny parking to specjalna powierzchnia ułożona z tzw. Geokraty , w której otwory można posiać trawę. Łączy ona w sobie cechy takie jak wysoka wytrzymałość i jednocześnie bardzo naturalny wygląd. Parking ten nie blokuje wsiąkania wody w glebę, a więc nie zaburza gospodarki wodnej na danym terenie. Dzięki temu, że przerasta trawą , tworzy on teren biologicznie czynny. Trawa zasłania kratę i nie jest ona tak widoczna.
Geokrata jest wykonana z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. Nie są więc wykorzystywane nowe tworzywa, a jedynie te już wcześniej wytworzone. Zastosowany materiał to polietylen o wysokiej gęstości (HDPE) , który charakteryzuje się odpornością na promieniowanie UV i wysoką temperaturę oraz posiada dobrą wytrzymałość na obciążenia mechaniczne. Nie ma więc obaw, że ulegnie on szybkiej degradacji pod wpływem warunków atmosferycznych albo zostanie zniszczony przez parkujący samochód.

Dlaczego zastosowanie Geokraty jest ekologiczne?
Zastosowanie Geokraty to dobry wybór, jeśli chcemy wspierać ekologiczne działania i zadbać o naszą planetę. Jest kilka powodów, dla których rozwiązanie to jest bardziej ekologiczne od pozostałych.
Po pierwsze, Geokrata wykonana jest z materiałów pochodzących z  recyklingu. Dzięki temu nie wykorzystujemy nowych tworzyw sztucznych, a korzystamy z tych, które już wcześniej zostały wytworzone. Sama Geokrata również może zostać poddana recyklingowi, kiedy nie będzie już potrzebna.
Po drugie, w kratki możemy posiać trawę. Rozwiązanie to sprawia, że powstaje teren biologicznie czynny. Trawa rośnie tak samo, jak wszędzie indziej i nie jest narażona na uszkodzenia spowodowane jeżdżeniem czy parkowaniem samochodu. Ścianki kratki skutecznie ją chronią.
Po trzecie, Geokrata wysiana trawą umożliwia swobodne wsiąkanie wody opadowej. Gospodarka wodna na danym terenie nie zostaje więc zaburzona. Nie ma konieczności projektowania dodatkowego odwodnienia i martwienia się o zbierającą się wodę deszczową.

Zalety eko parkingu
Eko parking posiada wiele zalet, które sprawiają, że warto go mieć w swoim ogrodzie. Geokrata doskonale nadaje się do utwardzenia i stabilizacji terenu. Nie musisz martwić się o to, że parking się zapadnie lub przesunie. Odpowiednio przygotowany teren i ułożona krata gwarantują bezpieczeństwo użytkowania przez długie lata.
Samo układanie Geokraty jest procesem stosunkowo prostym. Możesz więc pokusić się o samodzielne ułożenie eko parkingu.  W przypadku kostki brukowej byłoby to o wiele trudniejsze do wykonania.
Gdy trawa już urośnie, eko parking wygląda jak zwykły trawnik. Nie zaburza on estetyki ogrodu, a nawet łączy się z nim w spójną całość. Pomimo swojego niepozornego wyglądu, stanowi on jednak doskonałe wsparcie dla parkujących samochodów.
Geokrata odporna jest również na różnego typu czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz czy mróz. Nie ulegnie ona także zniszczeniu pod wpływem środków chemicznych oraz korozji. Jest więc stosunkowo prosta w utrzymaniu i będzie pełnić swoją funkcję przez długie lata.

Eko parking – czy warto?
Ułożenie Geokraty jest procesem o wiele prostszym i szybszym niż układanie kostki brukowej. Jeżeli odpowiednio przygotujesz teren przed założeniem krat, to Twój parking czy podjazd będzie służył Ci przez wiele lat.
Warto rozważyć założenie eko parkingu, gdyż w ten sposób nie tylko zaoszczędzisz swój czas i pieniądze, ale również wesprzesz działania mające na celu dbanie o środowisko naturalne . Wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu oraz tworzenie terenów zielonych zamiast betonowych ma bezpośredni wpływ na klimat i naszą planetę.

Sprawdź naszą ofertę eko parkingów.

5/5
Ilość ocen: 5
5 5
4 0
3 0
2 0
1 0
Dodaj opinię
2021-04-15
Darek
2021-03-21
Świetne rozwiązanie! Polecam
2021-03-12
2021-03-12
2021-03-12