Trawnik z rolki i trawnik z siewu Limanowa

Zakładanie nowego ogrodu w Limanowej często wiąże się również z nowym trawnikiem. Obecnie do wyboru są dwie opcje – tradycyjny wysiew trawy oraz trawnik z rolki. Każda z nich ma swoje wady i zalety, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.

Trawnik z rolki w Limanowej i okolicach sprawdzi się, jeśli chcesz szybko widzieć rezultaty. Trawnik z siewu natomiast to dobra opcja, jeśli chcesz mieć większy wpływ na dobór składu mieszanki ziaren trawy. Podczas podejmowania decyzji trzeba wziąć pod uwagę czas, koszty oraz ukształtowanie limanowskiego terenu.

1

Ukształtowanie terenu Limanowskiego

2

Dobór odpowiedniego rozwiązania

3

Piękny trawnik

4

Odpowiednie podlewanie i koszenie trawnika

Zamów trawnik do Limanowej

Wady i zalety trawnika z rolki w ogrodzie w Limanowej

Sam oceń, co dla Ciebie jest dobre

Trawnik z rolki to całkowicie naturalny trawnik, który jest odpowiednio wcześniej przygotowywany, podlewany i nawożony. Następnie jest on ściągany za pomocą specjalnych maszyn i dowożony na miejsce, np. do Limanowej i okolic, gdzie zostanie założony.

Efekt końcowy widoczny od razu

Trawnik z rolki daje bardzo szybki efekt. Po rozłożeniu rolek wszystko jest już gotowe. Nie trzeba czekać wiele tygodni na wyrośnięcie trawy. Poza tym, od razu wiemy, jak będzie wyglądać trawnik również w przyszłości.

Odporność

W Limanowej, gdzie występują intensywne i długotrwałe opady deszczu, dobrym rozwiązaniem może być trawnik z rolki. Na etapie zakładania jest on o wiele bardziej odporny na opady w porównaniu z trawnikiem z siewu. Ziarenka trawy są narażone na wypłukiwanie, przez co mogą powstawać nieestetyczne plamy na trawniku. Ziarna trawy mogą także zostać zjedzone przez ptaki.

Krótki czas na położenie

Trawnik z rolki w Limanowej jest stosunkowo prosty do założenia. Wystarczy odpowiednio ułożyć poszczególne pasy – muszą się one ze sobą zazębiać. Należy także pamiętać o dobrym przyciśnięciu trawy do gleby, żeby mieć pewność, że się ukorzeni.

Koszty

Jedną z wad zakładania trawnika z rolki jest jego cena. Sianie trawy w sposób tradycyjny jest o wiele tańsze. Wynika to z tego, że trawnik z rolki musi być wcześniej wyhodowany oraz nawożony i podlewany. Dodatkowo musi być także dostarczony do Limanowej i okolic w nienaruszonej formie.

Czas przechowywania

Przy kupnie trawnika z rolki trzeba wziąć pod uwagę fakt, że trzeba go założyć dość szybko. Można go bowiem przechowywać maksymalnie przez okres dwóch dni. Po tym czasie trawa wysuszy się i nie będzie nadawać się do zakładania.

Zapytaj o wycenę

Wysiewanie trawnika tradycyjnego w Limanowej

Kiedy należy siać trawę

Najlepszy okres na wysiewanie trawnika w Limanowej i okolicach to kwiecień/maj oraz wrzesień/październik. To właśnie wtedy panują najlepsze warunki atmosferyczne, które sprzyjają szybkiemu wzrostowi trawy. Kiedy temperatura przekracza 25°C, nie należy siać trawy.

Przy takiej temperaturze ziarna mogą wysychać i trawa będzie bardzo powoli wychodzić. Jest to jednak możliwe, kiedy w ogrodzie obecne są systemy nawadniania, dzięki którym wilgotność gleby będzie optymalna do wzrostu trawy.

Dlaczego warto wybrać nasze usługi?

Poczytaj o nas i sam zdecyduj

Jesteśmy otwarci na przerózne wyzwania, jakie stawia przed nami Klient, dlatego chcemy też opowiedzieć coś o sobie. Poszukaj najlepszych i dowiedz się dlaczago to właśnie my.

Doświadczenie i doradztwo

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakładaniu trawników z rolki oraz sianiu tradycyjnych trawników w Limanowej i okolicach. Pomożemy Ci wybrać, która metoda lepiej sprawdzi się w Twoim limanowskim ogrodzie. Przed założeniem trawnika przygotujemy odpowiednio podłoże, żeby mieć pewność, że trawa dobrze się ukorzeni i będzie gęsta oraz soczyście zielona przez cały sezon. Doradzimy, jak kosić i podlewać dany rodzaj trawnika, uwzględniając warunki pogodowe i teren Twojego ogrodu w Limanowej i okolicach.

Trawniki tradycyjne

Trawniki tradycyjne są nam doskonale znane. Zajmujemy się ich wysiewaniem w okresie kwietnia/maja oraz września/października, gdyż wtedy panują najlepsze warunki atmosferyczne sprzyjające szybszemu wzrostowi trawy. Nie zalecamy wysiewu, gdy temperatura przekracza 25°C, ponieważ może to powodować zbytnie wysychanie nasion, przez co trawa rośnie zdecydowanie wolniej. Wysiewanie trawy w wakacje jest możliwe wtedy, gdy dostępne są systemy nawadniania, które zadbają o odpowiednią wilgotność.

Trawniki z rolki

Oferujemy również założenie trawnika z rolki. Metoda ta jest o wiele bardziej satysfakcjonująca, gdyż efekty jej stosowania widzimy od razu. Przed założeniem trawnika, przygotowujemy odpowiednio podłoże, tak żeby mieć pewność, że trawa się ukorzeni i będzie zdrowa i gęsta. Podpowiemy, jak zająć się pielęgnacją trawnika w pierwszych tygodniach od rozłożenia. Od tego zależy, czy trawa się przyjmie.

Podlewanie i koszenie trawnika w Limanowej

Piękna trawa przez cały sezon

Trawnik z rolki i trawnik z siewu powinno podlewać się regularnie i równomiernie w zależności od warunków panujących w Limanowej i okolicach. Dzięki temu będzie on soczyście zielony i gęsty przez cały sezon. Jeśli aktualnie jest upał czy susza, to potrzebne jest częstsze podlewanie niż wtedy, kiedy pada deszcz lub jest duża wilgotność.

Trawnik z rolki można kosić dopiero wtedy, kiedy trawa się ukorzeni. Zazwyczaj zajmuje to około dwóch tygodni, dlatego też nie powinno kosić się tego rodzaju trawnika wcześniej. Po pierwszym koszeniu, trawnik należy kosić regularnie i przynajmniej raz w tygodniu w zależności od pory roku i tempa wzrostu. Niezależnie czy jest to trawnik z rolki czy siewu, zaleca się, aby wysokość trawy nie była niższa niż 4 cm.

Opinie

Poczytaj co o nas mówią
0/5
Ilość ocen:
5 0
4 0
3 0
2 0
1 0
Dodaj opinię

Używamy plików cookies.

Zamknij