Trawnik z rolki i trawnik z siewu Bochnia

Obecnie wyróżniamy dwa główne sposoby na założenie pięknego i gęstego trawnika w Bochni i okolicach. Jednym z nich jest założenie trawnika z rolki. Metoda ta daje szybkie efekty, dzięki czemu możemy cieszyć się ogrodem zaraz po zakończeniu w nim prac.

Drugim sposobem jest wysiewanie trawnika w sposób tradycyjny. Rozwiązanie to jest bardziej czasochłonne, ale za to o wiele tańsze i dające większe możliwości, jeśli chodzi o skład gatunkowy trawy.

Wybór odpowiedniej metody będzie zależeć od zakładanego budżetu, czasu oraz terenu czy warunków pogodowych. Oba sposoby mają swoje wady i zalety, które warto poznać przed podjęciem decyzji.

1

Ukształtowanie terenu Limanowskiego

2

Dobór odpowiedniego rozwiązania

3

Piękny trawnik

4

Odpowiednie podlewanie i koszenie trawnika

Zamów trawnik do Bochni

Wady i zalety trawnika z rolki w ogrodzie w Bochni

Sam oceń, co dla Ciebie jest dobre

Trawa z rolki to całkowicie naturalna trawa, która została wcześniej wyhodowana i podlewana oraz nawożona w optymalny dla niej sposób. Gdy już odpowiednio urosła, została ściągnięta za pomocą specjalnych maszyn, w taki sposób, żeby nie uszkodzić jej korzeni.

Efekt końcowy widoczny od razu

Największą zaletą trawnika z rolki jest szybkość jego zakładania w ogrodzie w Bochni i okolicach, dzięki czemu efekty widać zaraz po skończeniu prac. Nie trzeba więc czekać kilku tygodni na to, aż trawa urośnie i odpowiednio się zagęści.

Odporność

Trawnik z rolki sprawdzi się wszędzie tam, gdzie występują intensywne opady deszczu albo nierówności terenu, czyli również w Bochni i okolicach. Ziarenka trawy z siewu narażone są na wypłukiwanie przez deszcz, przez co mogą powstać nieestetyczne plamy na trawniku. Ziarna narażone są również na szkodliwą działalność ptaków. Przy zakładaniu trawnika z rolki nie ma takich problemów.

Krótki czas na położenie

Samo zakładanie trawnika z rolki jest bardzo prostym procesem. Przy układaniu poszczególnych pasów, należy pamiętać, by zazębiały się one, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że nie powstaną nieeleganckie linie. Trzeba również zwrócić uwagę na to, żeby rolki były dobrze dociśnięte do gleby. Jest to bardzo ważne, gdyż tylko wtedy trawa się ukorzeni.

Koszty

Do wad trawnika z rolki należy jego cena. Jest on stosunkowo drogi w porównaniu z tradycyjnym sianiem trawy. Wynika to z tego, że trawnik z rolki był wcześniej hodowany i wymagał podlewania oraz nawożenia, żeby urósł gęsty i zdrowy. Gotowy trawnik jest ściągany za pomocą specjalnych maszyn w taki sposób, żeby nie uszkodzić korzeni i żeby możliwy był jego transport do Bochni i okolic w nienaruszonym stanie.

Czas przechowywania

Trzeba także pamiętać, że trawnik z rolki musi być założony szybko. Można go przechowywać maksymalnie przez dwa dni. Po tym czasie trawa uschnie i nie będzie nadawała się do zakładania.

Zapytaj o wycenę

Wysiewanie trawnika tradycyjnego w Bochni

Kiedy należy siać trawę

Wysiewanie trawnika tradycyjnego w Bochni i okolicach wykonujemy w okresie kwietnia/maja oraz września/października. Wtedy panują optymalne warunki pogodowe, które zapewniają dość szybki wzrost wysiewanego trawnika. Nie zalecamy siania trawy, kiedy temperatura powietrza przekracza 25°C. Tak wysoka temperatura sprzyja wysychaniu ziaren, przez co ich wzrost jest dużo wolniejszy.

Wysiew trawy w sposób tradycyjny w lecie możliwy jest jednak wtedy, gdy w ogrodzie zostały zainstalowane systemy nawadniania.

Dlaczego warto wybrać nasze usługi?

Poczytaj o nas i sam zdecyduj

Jesteśmy otwarci na przerózne wyzwania, jakie stawia przed nami Klient, dlatego chcemy też opowiedzieć coś o sobie. Poszukaj najlepszych i dowiedz się dlaczago to właśnie my.

Doświadczenie i doradztwo

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakładaniu zarówno trawników z rolki, jak i trawników tradycyjnych. Pomożemy podjąć Ci decyzję, który trawnik sprawdzi się lepiej w Twoim ogrodzie w Bochni i okolicach. Dzięki naszej wiedzy, wiemy jak sprawić, żeby trawnik był gęsty i soczyście zielony przez cały sezon. Przed zakładaniem czy sianiem trawy przygotujemy odpowiednio glebę, żeby mieć pewność, że trawa się przyjmie. Doradzimy również, jak zadbać o trawnik – kiedy podlewać i ile oraz jak go kosić i nawozić.

Trawniki tradycyjne

Trawniki tradycyjne są nam doskonale znane. Zajmujemy się ich wysiewaniem w okresie kwietnia/maja oraz września/października, gdyż wtedy panują najlepsze warunki atmosferyczne sprzyjające szybszemu wzrostowi trawy. Nie zalecamy wysiewu, gdy temperatura przekracza 25°C, ponieważ może to powodować zbytnie wysychanie nasion, przez co trawa rośnie zdecydowanie wolniej. Wysiewanie trawy w wakacje jest możliwe wtedy, gdy dostępne są systemy nawadniania, które zadbają o odpowiednią wilgotność.

Trawniki z rolki

Oferujemy również założenie trawnika z rolki. Metoda ta jest o wiele bardziej satysfakcjonująca, gdyż efekty jej stosowania widzimy od razu. Przed założeniem trawnika, przygotowujemy odpowiednio podłoże, tak żeby mieć pewność, że trawa się ukorzeni i będzie zdrowa i gęsta. Podpowiemy, jak zająć się pielęgnacją trawnika w pierwszych tygodniach od rozłożenia. Od tego zależy, czy trawa się przyjmie.

Podlewanie i koszenie trawnika w Bochni

Piękna trawa przez cały sezon

Pierwsze koszenie trawnika z rolki w ogrodzie w Bochni powinno zostać wykonane dopiero po około dwóch tygodniach od rozłożenia rolek. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że trawa zdążyła się już ukorzenić i nie zostanie uszkodzona podczas koszenia.

Każdy trawnik, niezależnie od metody zakładania, powinno kosić się przynajmniej raz w tygodniu w zależności od panujących warunków pogodowych, a co za tym idzie – tempa wzrostu trawy. Zaleca się, by trawa nie była niższa niż 4 cm.

Podlewanie trawnika w Bochni powinno być równomierne i regularne. Ilość wody i częstotliwość podlewania zależy w dużej mierze od aktualnej pogody. Jeśli jest sucho i upalnie, to trawnik trzeba podlewać zdecydowanie częściej i bardziej obficie, niż wtedy, gdy pada deszcz lub jest wilgotno.

Opinie

Poczytaj co o nas mówią
0/5
Ilość ocen:
5 0
4 0
3 0
2 0
1 0
Dodaj opinię

Używamy plików cookies.

Zamknij