Przydomowa fontanna

Kolejna realizacja ogrodu wydawała się dosyć prostym zadaniem. Inwestor postanowił zagospodarować dodatkowo drugą część działki, która była nieużytkowa. W między czasie podczas wykonywania projektu zrodził się pomysł aby wybudować tam garaż 2 stanowiskowy a nad nim „domek z bali” i drugi budynek gospodarczy. Tak powstała realizacja która przysporzyła nam sporo różnorodnej pracy.

Pracę rozpoczęliśmy od usunięcia starego ogrodzenia, wycięciu i wykarczowaniu niepotrzebnych drzew i krzewów. Kilka większych drzew udało nam się przesadzić tworząc kontynuację już istniejącego ogrodu.

Następnym etapem było naniesienie niwelatorem stałych wysokości terenu, korytowanie i utwardzenie drogi wjazdowej wraz z parkingami, przygotowanie płyty betonowej pod budynek gospodarczy, ułożenie drewnianej palisady i schodów, wywóz nadmiaru ziemi, wkopanie zbiornika na wodę deszczową i przygotowanie wszystkich instalacji odpływowych z rynien wraz z instalacjami pomiędzy budynkami.

Po tych pracach działka nabrała już ostatecznego wyglądu a inwestor zobaczył efekt naszej pracy.

dsc085391.jpg
ogrod-141.jpg

Wtedy mogliśmy wybrać się do naszego dostawcy po drzewka formowane Bonsai.

Wytyczyliśmy miejsca gdzie powstać miały rabaty. Obrzeża w tym ogrodzie były bardzo różnorodne. W tym celu użyliśmy kostki granitowej 7-9 cm, belek drewnianych 15x15 cm, drewnianych legarów tarasowych ciętych na 15 cm kawałki i układanie ich w pion, oraz postarzanych belek drewnianych impregnowanych również ciętych na kawałki i układanie ich jako palisada.

Po tym etapie prac przyszedł czas na wykonanie nasadzeń drzewek formowanych i rozprowadzenie wody po ogrodzie jako punkty dostępowe do podlewania trawnika i roślin. Zostały one zamontowane w większych rabatach i tak w ogrodzie aby z każdego miejsca był do nich swobodny dostęp.

 W między czasie firma ułożyła bruki, a my po nich zabraliśmy się za przygotowanie terenu pod trawę z rolki. Rozłożenie jej zakończyło prace jesienne, gdyż wkrótce później spadł śnieg.

Wiosną powstało oczko wodne wraz kaskadą i tarasem, miejsce na wypoczynek, chodniki obok domku gospodarczego z kostki brukowej i kamieni oraz warzywnik. Miejsca pomiędzy roślinami wysypaliśmy korą sosnową i kamieniami ozdobnymi.

Nie mogło tutaj zabraknąć również robota koszącego HUSQWARNA AUTOMOVER 430x który dba o trawnik ?

Jednym słowem dopieściliśmy cały ogród i przekazaliśmy go właścicielowi pod opiekę. Umawiając się na serwisy wiosenne i zimowe ?