Nowoczesny minimalizm

       Realizacja ogrodu w jednej z górskich miejscowości. Prace rozpoczęliśmy od wykoszenia trawy i wywozu ziemi powstałej w wyniku prac brukarskich. Kolejnym etapem było zerwanie warstwy starej trawy i wytyczeniu miejsc gdzie mają znajdować się rabaty . Potem już poszło z górki. ? Układanie obrzeży granitowych oddzielających trawnik, wymiana ziemi w miejscach wykonywania nasadzeń nowych roślin , kolejna n iwelacja terenu już pod trawnik, rozłożenie siatki przeciwko kretom , rozsypanie warstwy humusu ok 15 cm , sianie trawy i oczywiście posadzenie drzew i krzewów – ale te prace wykonywaliśmy w między czasie ?

Na koniec pozostało nam już tylko rozsypanie ręcznie sortowanej kory sosnowej, wysypanie warstwy kory kamiennej i umycie kostki brukowej .

Obecnie ogród nabrał już swojego właściwego wyglądu. Powstał piękny taras , zostało zamontowane ogrodzenie i dodatkowe oświetlenie . Po trzecim koszeniu trawy zamontowaliśmy robota koszącego HUSQVARNA AUTOMOVER , który dba o trawnik codziennie a właściciele cieszą się czasem wolnym.

Kilka zdjęć zostało wykonanych podczas serwisu jesiennego gdzie dołożyliśmy 2 niewielkie murki kamienne z łupka tworząc rabaty podwyższone .


041.jpg