Na rynku istnieje wiele firm wykonujących systemy nawadniania. Nasz wybór padł właśnie na systemy Gardena. Sprawdź co oferują i jakie mają możliwości.
Automatyczny system nawadniania GARDENAAutomatyczny system nawadniania ogrodu GARDENA pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Z systemem tym nie będzie już konieczne rozkładanie węża ogrodowego i monotonne podlewanie. Pełna automatyzacja umożliwia zaprogramowanie podlewania na odpowiednie pory dnia oraz dni tygodnia. System sterowany jest za pomocą automatycznych ustawień lub przy użyciu aplikacji.
Zraszacze ogrodowe GARDENAW naszej ofercie posiadamy wynurzalne zraszacze ogrodowe GARDENA (t100, t200 i t380). Zraszacze te wynurzają się jedynie wtedy, gdy przychodzi pora podlewania. Kiedy nie pracują, chowają się do ziemi, dzięki czemu są prawie niewidoczne. Nie sprawiają one również kłopotów w trakcie koszenia trawy.
Zraszacze mogą mieć różne kąty podlewania, dzięki czemu można je dostosować do każdego rodzaju ogrodu. Dobrze przygotowany projekt automatycznego systemu nawadniania uwzględnia wielkość działki i jej kształt oraz rodzaj nasadzonych roślin.
Zraszacze ogrodowe mają imitować naturalne opady deszczu. Zostały one tak zaprojektowane, żeby strumień wody nie uszkodził nawet najdelikatniejszych kwiatów i liści.
Posiadamy duże doświadczenie w montowaniu linii kroplujących oraz systemów nawadniania GARDENA. Dzięki specjalnym certyfikatom z zakresu projektowania i zakładania automatycznych systemów nawadniania, gwarantujemy profesjonalnie wykonanie usługi.
Ogród podzielimy na odpowiednie strefy podlewania uzależnione od rodzaju roślinności i trawnika. Zraszacze wynurzalne doskonale sprawdzą się w równomiernym i regularnym podlewaniu trawników oraz do imitowania opadów deszczu. Linie kroplujące stanowią natomiast skuteczny sposób podlewania roślin bezpośrednio do korzenia.
Linia kroplująca w przeciwieństwie do zraszaczy ma doprowadzać wodę bezpośrednio do korzenia rośliny, a nie do jej liści. Rozkładana jest pomiędzy roślinami w odpowiednich odległościach w taki sposób, by zapewnić im optymalne nawodnienie. Może zostać lekko przykryta np. korą, aby nie była zbyt widoczna.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakładaniu linii kroplujących, a więc dobrze dopasujemy długość linii do Twojej działki i indywidualnych potrzeb nasadzonych roślin.
Automatyczne systemy nawadniania posiadają wiele istotnych dla ogrodników zalet. Po pierwsze pozwalają zaoszczędzić czas. Nie będzie już konieczne ręczne podlewanie całego ogrodu i czekanie aż rośliny dostaną odpowiednią ilość wody. Można zapomnieć o wężu ogrodowym.
Systemy nawadniania pozwalają również zaoszczędzić wodę. Szacunkowo może to być nawet oszczędność na poziomie 50%. Jest to możliwe dzięki temu, że system został odpowiednio zaprogramowany do nasadzonych roślin. Doskonale wie, ile wody jest potrzebne dla danego typu krzewów czy drzew. Poza tym, woda trafia bezpośrednio tam, gdzie zostało to zaplanowane.
Podlewanie można zaplanować na różne pory dnia i dni tygodnia. Możliwe jest podlewanie w nocy, kiedy sieć wodociągowa jest mniej obciążona. Dodatkowo powoduje to oszczędzanie wody, gdyż w nocy paruje ona wolniej – więcej wody trafi do rośliny.
Automatyczne systemy nawadniania mogą zostać wyposażone w specjalne czujniki deszczowe i wilgotności. Kiedy pada deszcz nie jest uruchamiane podlewanie, bo nie jest to wtedy konieczne. Czujniki wilgotności z kolei kontrolują wilgotność gleby i dostosowują ilość wody i czas podlewania do danej pory – czy w danym momencie panują upały i susze, czy wręcz przeciwnie – roślinom nie jest potrzebna duża ilość wody.
Systemy nawadniania umożliwiają wydzielenie w ogrodzie różnych stref podlewania, których kolejność włączania i wyłączania również można zaprogramować. Dzięki temu w łatwy sposób stworzymy idealne warunki do rozwoju i wegetacji roślin w każdym ogrodzie.
Zraszacze ogrodowe, które oferujemy są wynurzalne. Oznacza to, że kiedy nie pracują schowane są w ziemi, a wynurzają się jedynie na czas podlewania. Dzięki temu nie wpływają one negatywnie na estetykę całego ogrodu i nie przeszkadzają podczas koszenia trawy.
Automatyczne systemy nawadniania doskonale zadbają o każdy ogród i sprawią, że rośliny będą piękne i zielone przez cały czas, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Regularne i stopniowe nawadnianie roślin ma duże znaczenie dla utrzymania ich w dobrej kondycji, szczególnie kiedy przychodzi czas upałów i suszy.
Systemy nawadniania są bardzo łatwe w obsłudze. Wystarczy zaprogramować odpowiedni sterownik lub korzystać z dedykowanej aplikacji, która umożliwi sterowanie podlewaniem. Dzięki tym rozwiązaniom, można zapomnieć o ciągłym podlewaniu roślin i nie martwić się nawadnianiem ogrodu, gdy nie będzie nas w domu.
Zapytaj o wycenęAutomatyczne Systemy Nawadniania montowane są w Polesce stosunkowo niedawno, dlatego chcemy Ci także przedstawić kilka najpotrzebniejszych informacji. Podczas wyboru systemu do swojego ogrodu będziesz już wiedział co wybrać.
Automatyczne systemy nawadniające najlepiej montować przed założeniem ogrodu. Wymagają one bowiem wkopania w ziemię rur oraz innych części instalacji, co może być dużo trudniejsze, kiedy ogród jest już gotowy. Nie jest to jednak niemożliwe. W przypadku linii kroplujących sprawa jest o wiele prostsza. Ich montaż odbywa się już po nasadzeniu roślin i założeniu trawnika, a więc nie ma tak dużej ingerencji w posadzone już krzewy czy elementy małej architektury.
Aby automatyczne systemy nawadniania długo nam służyły, trzeba o nie odpowiednio zadbać. Należy pamiętać, aby instalację przygotować przed zimą i zabezpieczyć przed mrozem. W tym celu trzeba odciąć dostęp do wody i usunąć ją z całego systemu. Żeby mieć pewność, że woda została całkowicie usunięta, elementy instalacji można oczyszczać sprężonym powietrzem. Przed rozpoczęciem sezonu podlewania trzeba sprawdzić sprawność instalacji. Najlepiej wykonać czyszczenie dyszy i filtrów, by mieć pewność, że nic nie jest przytkane i proces podlewania może przebiegać bez żadnych problemów.
Automatyczne systemy nawadniania posiadają wiele zalet. Pozwalają one zaoszczędzić nie tylko bardzo dużo czasu, ale również wodę. Regularne i równomierne podlewanie dostosowane do panujących warunków atmosferycznych sprawia, że ogród jest zadbany, a posadzone rośliny żywe i zielone niezależnie od pogody. System nawadniania może zostać wyposażony w specjalne czujniki, które będą odpowiednio reagować na wilgotność gleby i możliwy deszcz albo suszę. System jest również zaprogramowany z uwzględnieniem rodzaju roślin i ilości wody, którą potrzebują do optymalnego wzrostu i wegetacji.
Jesteśmy otwarci na przerózne wyzwania, jakie stawia przed nami Klient, dlatego chcemy też opowiedzieć coś o sobie.
Poszukaj najlepszych i dowiedz się dlaczago to właśnie my.
System nawadniania to najlepszy sposób na to, by trawnik i rośliny były piękne i soczyście zielone przez cały sezon, niezależnie od warunków atmosferycznych. System jest zaprogramowany tak, by automatycznie dostarczał roślinom optymalną ilość wody, dostosowaną do pogody. Dzięki temu oszczędzamy nie tylko swój czas, ale również wodę.
Automatyczny system nawadniania ma imitować naturalne opady deszczu, dzięki czemu nie uszkadza on delikatnych liści czy kwiatów. Jest on tak zaprogramowany, by dostarczał roślinom odpowiednią dla nich ilość wody. Dzięki czujnikom deszczowym i wilgotności, system może dostosowywać podlewanie do aktualnej pogody i wilgotności gleby. Możliwe jest również zaprogramowanie systemu na różne pory dnia i nocy oraz dni tygodnia.
Firma GARDENA ma gruntowną pozycję na rynku. Posiadamy duże doświadczenie w zakładaniu systemów nawadniania tej marki i wiemy, że możemy jej zaufać. System ten działa sprawnie i spełnia oczekiwania naszych klientów.
Podlewanie trawnika można zaprogramować według własnych potrzeb. Może ono odbywać się zarówno rano, jak i wieczorem w zależności od preferencji. Najważniejsze jest, by trawa podlewana była regularnie i równomiernie, a ilość wody dostosowana była do panujących warunków atmosferycznych. Możliwe również jest podlewanie trawnika w nocy, kiedy sieć wodociągowa jest mniej obciążona, a woda paruje wolniej.
System nawadniania nie jest uruchamiany wtedy, gdy pada deszcz. Zraszacze wyposażone są w jeden z czujników - deszczowy lub wilgotności, dzięki czemu system wie, że pada deszcz lub gleba jest wilgotna, a podlewanie nie jest potrzebne. Czujnik wilgotności wyłączy podlewanie, gdy wykryje wilgotność gleby, a czujnik deszczowy wtedy, gdy wykryje deszcz, niezależnie od wilgotności ziemi.
System nawadniania należy odpowiednio przygotować przed zimą i pierwszymi przymrozkami. W tym celu trzeba wykonać serwis nawodnienia i usunąć całą wodę. Żeby mieć pewność, że woda została całkowicie usunięta, należy do tego celu wykorzystać sprężone powietrze.
Oprócz projektowania i zakładania systemów nawadniania, zajmujemy się również ich serwisem. Przygotowujemy system na zimę oraz przed rozpoczęciem sezonu podlewania. Pierwszy serwis nawadniania wykonujemy BEZPŁATNIE.
Do podlewania trawnika stosujemy zraszacze wynurzalne. Oznacza to, że wynurzają się one tylko wtedy, gdy podlewają trawę. W pozostałym czasie są one schowane i ustawione równo z trawnikiem, a więc nie przeszkadzają przy koszeniu oraz nie wpływają negatywnie na wygląd ogrodu.
Podlewanie trawnika można uruchomić zdalnie, jeśli posiadamy odpowiedni sterownik. Wystarczy wtedy zainstalować dedykowaną aplikację na swoim smartfonie. Przed zamówieniem czy montażem należy zwrócić uwagę, czy dany sterownik jest zdalny.
Wybór sterownika uzależniony jest od ogrodu oraz indywidualnych potrzeb klienta. Wyróżniamy sterowniki naziemne i podziemne. Sterowniki naziemne instalowane są bezpośrednio na kranie. W systemie podziemnym wszystkie elementy schowane są pod ziemią i możliwe jest podlewanie różnych obszarów w zaprogramowanym czasie.
Puszki poboru wody to dodatkowe przyłączenia, w których znajduje się woda. Wystarczy podpiąć do nich węża ogrodowego i możliwe będzie korzystanie z wody w danym miejscu ogrodu. Mogą one także stanowić alternatywę dla systemu nawadniania, gdy odpowiednio rozproszy się je po całym ogrodzie. Trzeba wtedy podlewać ręcznie, ale bez konieczności rozwijania długiego węża przez całą działkę. Wystarczy wtedy tylko kilka metrów kabla do wody.
Czujniki wilgotności i deszczowy zapewniają różny sposób wyłączania systemu podlewania, kiedy pada deszcz. Czujnik wilgotności mierzy poziom wilgoci w glebie, a więc wyłączy podlewanie dopiero wtedy, gdy ziemia będzie wystarczająco mokra, żeby czujnik to wykrył. Czujnik deszczowy natomiast wyłączy podlewanie, kiedy wykryje, że pada deszcz. Jednak, kiedy przestanie padać, może on włączyć nawadnianie, niezależnie od poziomu wilgotności gleby. Trzeba więc zastanowić się, który sposób wyłączania podlewania lepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie.